łączna ilość głosów: 62
Zadaj pytanie kandydatowi na Urząd Prezydenta RP.

Markowi Jurkowi:
1 - Jak Pan Marszałek wyobraża sobie współpracę z PiS-em po wyborach, zarówno w przypadku wygranej Jarosława Kaczyńskiego, jak i w przypadku przegranej?
2 - Czy jest Pan zwolennikiem prywatnej czy publicznej służby zdrowia? Czy jest Pan za monopolistycznym płatnikiem usług medycznych świadczonych osobom ubezpieczonym ( obecnie NFZ) czy za konkurencją w tym zakresie?
3 - Czy doprowadzi Pan do całkowitego oddzielenia Kościoła od Państwa, jak jest zapisane w Konstytucji?
4 - Czy w przypadku, gdyby w jakiejkolwiek formie rząd powrócił do forsowanego niedawno pomysłu cenzury Internetu opartej na przymusowym blokowaniu użytkownikom dostępu do określonych adresów internetowych (Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych), zawetuje Pan projekt ustawy zawierającej taki pomysł, czy nie? Jest to ważne w kontekście tego, że premier Tusk wyraźnie nie wykluczył powrotu do tej koncepcji. ( http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4132/ ).
5 - Dlaczego rozbijacie głosy ? Moim zdaniem powinien być wybrany jeden kandydat na Prezydenta RP z tego obozu, a obrażanie się na siebie źle świadczy o politykach.
6 - Czy ma pan jakieś pomysły na ustrojowe zmiany w Polsce? Zwiększenie lub zmniejszenie roli Prezydenta, zmiany ordynacji?
7 - Czy zgodzi się opodatkować kościół katolicki?
8 - Co by zrobił, gdyby Pana żona wniosła pozew o rozwód?
9 - Kiedy prowadzony przez Pana sposób polityki, oraz poglądy zostaną przedstawione szerszej opinii publicznej i czy jest na to jakiś pomysł?
10 - Czy, przy całej Pańskiej pryncypialności, kulturze i rozległości horyzontów, będzie Pan kiedyś w stanie rozróżnić między tym, co osobiste, a tym co ważne? Bo póki co, moim zdaniem, popełnia Pan podobny błąd, co Ludwik Dorn (i kilku innych), co w efekcie prowadzi do permanentnej niemożności konsolidacji tzw. prawicy.
11 - Czy w II turze poprze pan Jarosława Kaczyńskiego?
12 - Dlaczego Pan opuścił PIS ?
13 - Czy planuje Pan kiedykolwiek zakopać toporek wojenny i wrócić do ścisłej współpracy z Jarosławem Kaczyńskim?
14 - Czy po 10 kwietnia miał Pan choć chwilowe wątpliwości czy nie wycofać się z wyścigu o prezydencki fotel?
15 - Czy zamierza Pan respektować umowy gwarantujące pokój społeczny, czy też ponownie będzie chciał Pan zburzyć kompromis w sprawie aborcji i otworzyć lewactwu furtkę do pełnej dostępności aborcji w przyszłości?
16 - Jakie stawia Pan podstawowe cele swojej prezydentury?
17 - Dlaczego nie poparł pan Jarosława Kaczyńskiego i samodzielnie wystartował w wyborach, de facto pomagając w ten sposób Bronisławowi Komorowskiemu?
18 - Jestem zdecydowanym przeciwnikiem eutanazji , ale jako lekarz rozumiem młodych ludzi ,którzy nie mogą mieć potomstwa i poszukują wszelkich metod dla jego posiadania. Czy do końca powinniśmy być przeciwnikami metody in vitro czy też należałoby ją udoskonalić , ażeby wyeliminować nieetyczne jej elementy np rozwiązanie ,gdy zapłodnienie dotyczyłoby tylko konkretnego zarodka a inne nie powstawałyby w trakcie zabiegu byłoby wg pana dopuszczalne?
19 - Czy popiera Pan reformę emerytalną w wersji zaproponowanej przez Waldemara Pawlaka?
20 - Czy popiera Pan likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych?
21 - Czy popiera Pan jak najszybsze wycofanie Wojska Polskiego z Afganistanu?

Jarosławowi Kaczyńskiemu:
1 - Panie prezesie, kogo powoła pan, zostawszy prezydentem, w skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego?
2 - Czy jest Pan zwolennikiem prywatnej czy publicznej służby zdrowia? Czy jest Pan za monopolistycznym płatnikiem usług medycznych świadczonych osobom ubezpieczonym (obecnie NFZ) czy za konkurencją w tym zakresie?
3 - Czy po usadowieniu się w pałacu poznamy Pana trzecią twarz, czy też da Pan sobie spokój z tymi przemianami?
4 - Jak się Pan czuje jako kawaler?
5 - Szanowny Panie Premierze, Czy Pan Premier byłby tak uprzejmy i zechciał poinformować, co zrobił, a także do zrobienia czego zobowiązuje się w sprawie podziemnego upłynniania węgla? Z wyrazami szacunku, Grzegorz Rossa.
6 - Czy w przypadku, gdyby w jakiejkolwiek formie rząd powrócił do forsowanego niedawno pomysłu cenzury Internetu opartej na przymusowym blokowaniu użytkownikom dostępu do określonych adresów internetowych (Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych), zawetuje Pan projekt ustawy zawierającej taki pomysł, czy nie? Jest to ważne w kontekście tego, że premier Tusk wyraźnie nie wykluczył powrotu do tej koncepcji. ( http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4132/ ).
7 - Jak by pan poprawił naszą służba zdrowia która ledwo się trzyma jak pan by został Prezydenta RP?
8 - Czy mimo poparcia Związków Zawodowych, Józefa Piłsudskiego i socjalistycznego modelu gospodarki uważa się Pan za prawicowca?
9 - Czy Pan zajmie konkretne stanowisko w sprawie złóż gazu łupkowego w Polsce? Chodzi mi o stan Pańskiej wiedzy (nie gazetowej) w tym temacie. Czy nie byłoby dobrze, jeśli informacja o złożach nie jest wyssana z palca, by temat ten był jednym z głównych punktów kampanii.
10 - Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem Nie będzie koalicji z Samoobroną Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS V-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w wiezieniu działaczy opozycji w latach 70 Wybudujemy trzy miliony mieszkań Wprowadzimy szybko niższe podatki Wycofamy wojsko polskie z Iraku Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld) Zredukujemy administrację państwową W rządzie nie będzie byłych członków PZPR Dla mnie raz dane słowo jest święte. (Jarosław Kaczyński, 10 VII 2006) Co zostało z tych obietnic?
11 - Jaką politykę zagraniczną chce Pan prowadzić w stosunku do USA i Rosji, którą USA stawia na pierwszym miejscu? Co sadzi o dzisiejszej strategii USA wobec Polski? Czy czuje się Pan oszukany przez sojusznika ?
12 - Dlaczego Pan się nie odetnie od PiS-owskiej extremy, chodzi o odcięcie się od prawienia \"głupot\" na temat katastrofy. I jeszcze, co ma do powiedzenia na temat śmierci Barbary Blidy?
13 - O czym Pan rozmawiał z bratem tuż przed katastrofą samolotu TU-154 w rozmowie z telefonu satelitarnego ?
14 - Czy dostrzega Pan pod kątem swojej prezydentury, fakt, że Polska jest krajem wielonarodowościowym i wielowyznaniowym? Czy ten fakt, znalazłby swoje odbicie w działaniach w trakcie pełnienia tego urzędu?
15 - Jak Pan sądzi, czy uda się Panu do końca wytrzymać nerwowo i nie pozwolić się sprowokować przeciwnikom? To bardzo ważne moim zdaniem, bo obecna taktyka jest zadziwiająco skuteczna.
16 - Czy po wyborze będzie Pan nadal popierał idee Kościoła Katolickiego, czy raczej postawi Pan na rozwój nauki? Nie jest tajemnicą, że jedno wyklucza drugie...
17 - Do laski marszałkowskiej złożony został przez OPZZ projekt ustawy przyznającej emeryturę bez względu na wiek - kobietom po przepracowaniu 35 lat, mężczyznom po 40 latach pracy. Czy Pan jako Prezydent poparłby ten projekt ?
18 - Jak zamierza Pan zmierzyć się z butą i bezpardonowym parciem Platformy do przejęcia pełni władzy we wszystkich obszarach życia publicznego w Polsce?
19 - CZY MA PLAN ABY FUNDOWAĆ STYPENDIA NA ZNANYCH UCZELNIACH ZAGRANICZNYCH ŻEBY WYKSZTAŁCIĆ NOWĄ PRAWDZIWĄ ELITĘ?
20 - Czy zgodzi się pan z twierdzeniem, że prawda jest pociechą prawych i przekleństwem dla przeniewierców?
21 - Czy jednak mimo umiłowania Ojczyzny, nie pojawia się pytanie, czy śmierć Pana brata nie jest zbyt wysoką ceną za kultywowane ideały ?
22 - Czy Pana zdaniem w pełni zreformowana, dobrze rządzona Polska jest w stanie dogonić kraje \"twardego jądra UE\" pod względem poziomu życia obywateli? W jakim okresie?
23 - Jak Pan ocenia rzeczywistą sytuację geopolityczną Polski po 10 kwietnia 2010. Czy stało się coś złego w stosunkach międzynarodowych czego Polacy nie zauważają?
24 - Dlaczego rezygnuje Pan z idei dekomunizacji i lustracji, która doprowadziłby do wyeliminowania byłych i obecnych służb specjalnych i policji politycznej z rządzenia tym krajem?
25 - Szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego -Sławomir Nowak nazwał Pana \"kandydatem specjalnej troski\", czy mimo to mógłby Pan wskazać 3 pozytywne cechy Sławomira Nowaka?
26 - Dlaczego PiS nie wystawił kandydatury Zyty Gilowskiej ?
27 - Czy będzie Pan pamiętał o ubeckich chwytach PeOwców i Komorowskiego z WSI w trakcie denaty?
28 - Na jakich elementach polityki skoncentrowałby się pan sprawując urząd prezydenta? Proszę o przynajmniej jeden KONKRETNY cel jaki chciałby pan zrealizować.
29 - Jakie stawia Pan podstawowe cele swojej prezydentury?
30 - Doświadczalnie zostało stwierdzone, że wolny rynek jest wydajniejszy i przyjazny też dla najuboższych. Czy zamierza Pan, jeżeli tak, to w jaki sposób, inicjować uwalnianie takich działów gospodarki jak np. służby zdrowia, szkolnictwa, handlu paliwami płynnymi?
31 - Czy uważa Pan, że jest Pan przygotowany do objęcia urzędu PREZYDENTA naszego KRAJU ?
32 - Jak ostatecznie będzie potraktowana ochrona zdrowia? Czy państwo podejmie się narodowego programu doinwestowania sprzętowego , lokalowego podmiotów publicznych i finansowania ze środków publicznych wszystkich wykonanych usług w warunkach szpitalnych , nie tylko tych ratujących lub bezpośrednio zagrażających życiu jak jest obecnie.
33 - Czy wyciągnął Pan jakieś wnioski z pewnych błędów w polityce personalnej w okresie kiedy PiS tworzył rząd? Co pan sadzi o fali ochotników chcących zostać członkami PiS?
34 - Dlaczego nikt z PiS-u nie był w stanie wygrzebać umowy polsko - rosyjskiej z 1993 r. niezwłocznie po tragedii? Czy istnieje w PiS-ie \"zimne\", analityczne jądro eksperckie, które jest w stanie reagować niezależnie od Pańskiej dyspozycji?
35 - Dlaczego znając Rosję Putina i fakt, ze polityka L.Kaczyńskiego była kolizyjna z ww. PiS i urzędnicy Kancelarii byli tak ufni, że doszło do zgromadzenia takiej liczby prominentnych osób na pokładzie jednego samolotu?
36 - Jak to się dzieje Panie Prezesie, że wspierał Pan kariery takich polityków jak: Marcinkiewicz, Zalewski, Sikorski, Kaczmarek (proszę sobie dopisać) ? Czy nie jest tak, że nie ma Pan dobrej ręki do współpracowników, tzn. nie jest Pan w stanie ocenić ich lojalności i przydatności do budowy IV RP?
37 - Dlaczego tak późno PiS \"wszedł\" w internet, długo nie było żadnego forum wymiany myśli niepodległościowej?
38 - Czy ujawni Pan materiały ze zbioru zastrzeżonego, których nie ujawnił Pana brat, i czy jest szansa na Berezę Kartuską dla agentów wpływu?
39 - Kto rządzi Polską, czy Polskę stać na suwerenność ?
40 - Czy popiera Pan reformę emerytalną w wersji zaproponowanej przez Waldemara Pawlaka?
41 - Czy popiera Pan likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych?
42 - Czy popiera Pan jak najszybsze wycofanie Wojska Polskiego z Afganistanu?

Bronisławowi Komorowskiemu:
1 - Czy odtajni Pan Marszałek całość raportu w sprawie likwidacji WSI, aby przeciąć wszelkie spekulacje dotyczące Pana osoby?
2 - Czy jest Pan zwolennikiem prywatnej czy publicznej słuzby zdrowia?
3 - Czy możemy mieć nadzieję, że w ciągu 5-cio letniej kadencji choć raz sprzeciwi się Pan Tuskowi?
4 - Czy jest Pan za legalizacją miękkich narkotyków , lub przynajmniej depenalizacją ich posiadania ?
5 - Czy w przypadku, gdyby w jakiejkolwiek formie rząd powrócił do forsowanego niedawno pomysłu cenzury Internetu opartej na przymusowym blokowaniu użytkownikom dostępu do określonych adresów internetowych (Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych), zawetuje Pan projekt ustawy zawierającej taki pomysł, czy nie? Jest to ważne w kontekście tego, że premier Tusk wyraźnie nie wykluczył powrotu do tej koncepcji. ( http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4132/ ).
6 - Kto organizował Panu wyjazdy na polowania do Rosji pod koniec lat 90-tych, kto Panu towarzyszył w tych wyjazdach i z kim Pan się tam spotykał?
7 - Dlaczego Pan zawłaszcza prerogatywy Prezydenta RP bez konieczności racji stanu? Bo taki pośpiech nie zachodzi w sprawach, w których Pan podejmuje decyzje.
8 - Czy jeżeli obejmie Pan urząd, to czy zgłosi Pan inicjatywy reform liberalnych zapisanych w programie PO?
9 - Kiedy zacznie żywiej reagować na zaczepki PiS-u?
10 - Jak rozumie Pan pojęcie \"patriota\" i czy Pan się uważa za patriotę ?
11 - Kiedy zostanie podany tekst rozmowy braci Kaczyńskich z telefonu satelitarnego, przed katastrofą samolotu TU-154, w dniu 10 kwietnia 20010r.?
12 - Co znaczy dla Pana określenie \"polska racja stanu\" w odniesieniu do polityki wewnętrznej i zewnętrznej i w których obszarach widzi Pan zagrożenia polskiej racji stanu?
13 - Do laski marszałkowskiej złożony został przez OPZZ projekt ustawy przyznającej emeryturę bez względu na wiek - kobietom po przepracowaniu 35 lat, mężczyznom po 40 latach pracy. Czy Pan jako Prezydent poparłby te zmiany ?
14 - Czy nie czuje Pan niesmaku do samego siebie i do partyjnych towarzyszy po tym, kiedy przyszedł czas na zastanowienie po 10 kwietnia? Czy nie ma Pan odczucia, że ataki kierowane w kierunku Lecha Kaczyńskiego stały się po jego śmierci śmieszne i dowodzące wyjątkowej małości i małostkowości autorów tych chamskich zachowań?
15 - Skąd na pana koncie w latach 90-tych pojawiła się kwota kilkuset tysięcy DM? Co łączyło Pana z WSI?
16 - Czy może Pan zapewnić, że ludzie na szczycie tzn. władza może przestać myśleć o luksusach wielkich pieniądzach dla siebie, wyjazdach zagranicznych dla całych swoich rodzin?
17 - W 2004 roku PO zaczęła zbierać podpisy po projektem referendum konstytucyjnego. Był tam m.in. projekt wprowadzenia w Polsce JOWów - czemu PO nie walczy o to referendum?
18 - Kiedy przeprosi Pan Romualda Szeremietiewa ?
19 - Na podstawie jakich formalnych przesłanek przejął Pan obowiązki Prezydenta RP 2 godziny po Katastrofie? Skad Pan miał pewność, ze Prezydent nie żyje i czy powoływanie sie na informacje medialne, w tórych mówiono także o 3 rannych, nie jest złamaniem Konstytucji?
20 - Czy jest Pan za obniżką podatków i jakie podatki Pan obniżył będąc posłem?
21 - Czy nie czuje się Pan hipokrytą w sytuacji w której Pan, a zwłaszcza Pana środowisko oskarża PiS o zawłaszczanie smoleńskiej tragedii, gdy tymczasem to Pan wykorzystuje funkcję pełniącego obowiązki do obsadzania stanowisk po tragicznie zmarłych swoimi ludźmi w sytuacji, gdy nie jest to konieczne? (przykład to szef kancelarii - mógł nią kierować Jacek Sasin, BBN - Witold Waszczykowski; obaj zastępcy tych, którzy zginęli; ostatnio Wspólnota Polska i Pana partyjna koleżanka w miejsce Macieja Płażyńskiego)
22 - Co Pan zamierza zrobić w sprawie polskich obywateli dyskryminowanych w Niemczech? Chodzi o pomoc dla polskich obywateli, którym niemieckie Jugendamty odbierają dzieci bez powodu. Jakie Pan jako prezydent zajmie stanowisko w tej sprawie i co realnie Pan zrobi?
23 - Jakie największe zwierzę zastrzelił Pan w swojej myśliwskiej karierze ? Czy uważa Pan, że zabijanie zwierząt jest zadaniem polityka ?
24 - Kto podzielił polaków na bydło, mohery, nekrofile ? m.jarecki1@wp.pl
25 - Za co najbardziej powinniśmy nienawidzieć Jarosława Kaczyńskiego ?
26 - Dlaczego kłamaliście społeczeństwu o cudzie gospodarczym, zmniejszeniu bezrobocia poniżej 8 % a teraz PO kłamie razem z Tuskiem i Putinem w sprawie katastrofy 10 kwietnia?
27 - Czy mozemy spodziewac sie po objeciu przez pana urzedu prezydenta ostatecznego “dorzniecia watahy”? Jak uspokoilby pna tych ktorzy obawiaja sie monopolu PO?
28 - Jakie stawia Pan podstawowe cele swojej prezydentury?
29 - Jaki jest Pana pogląd na służbę zdrowia w Polsce? Jakie rozwiązania będzie Pan wspierał a jakie wetował?
30 - Doświadczalnie zostało stwierdzone, że wolny rynek jest wydajniejszy i przyjazny też dla najuboższych. Czy zamierza Pan, jeżeli tak, to w jaki sposób, inicjować uwalnianie takich działów gospodarki jak np. służby zdrowia, szkolnictwa, handlu paliwami płynnymi?
31 - Czy popiera Pan reformę emerytalną w wersji zaproponowanej przez Waldemara Pawlaka?
32 - Czy popiera Pan likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych?
33 - Czy popiera Pan jak najszybsze wycofanie Wojska Polskiego z Afganistanu?
34 - Czy jest Pan za monopolistycznym płatnikiem usług medycznych świadczonych osobom ubezpieczonym ( obecnie NFZ) czy za konkurencją w tym zakresie?

Januszowi Korwin-Mikke:
1 - Czy widzi Pan możliwość nawiązania współpracy z którąkolwiek z najważniejszych sił politycznych po wyborach prezydenckich, a przed parlamentarnymi? Jeśli tak, to z kim i jaką?
2 - Czy jest Pan zwolennikiem prywatnej czy publicznej służby zdrowia?
3 - Jak Pan nie przekroczy w tym roku po raz 6-ty bariery 1%, to za 5 lat będzie Pan po raz 7-my startował?
4 - Czy w przypadku, gdyby w jakiejkolwiek formie rząd powrócił do forsowanego niedawno pomysłu cenzury Internetu opartej na przymusowym blokowaniu użytkownikom dostępu do określonych adresów internetowych (Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych), zawetuje Pan projekt ustawy zawierającej taki pomysł, czy nie? Jest to ważne w kontekście tego, że premier Tusk wyraźnie nie wykluczył powrotu do tej koncepcji. ( http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4132/ ).
5 - Który kierunek polityki zagranicznej uważa pan a najważniejszy: UE, USA, Rosję, Azję wschodnią czy jeszcze jakiś inny?
6 - Czy nie sądzi Pan, że na czele partii którą Pan reprezentuje, nie powinien stanąć ktoś inny - kto? bo moim zdaniem został Pan bardziej felietonistą niż politykiem.
7 - Czy pisze Pan pamiętniki albo czy napisze Pan kiedyś autobiografię? Dla Pana sympatyków byłaby to zapewne fascynująca lektura.
8 - Czy nie myślał pan o karierze telewizyjnego komentatora politycznego? To byłby najlepszy polityczny show w historii polskiej TV!
9 - Czy jest pan świadomy tego, że wiele osób nie chce na pana głosować, bo nie ma sensu popierać kogoś, kogo zachowanie wskazuje na to, że nie chce wygrać?
10 - Co Polacy powinni zrobić wobec Katastrofy w Smoleńsku?
11 - Co w miejsce ZUS i KRUS, zlikwiduje Pan OC?
12 - Czy racjonalnym jest eliminowanie z społeczeństwa słabszych jednostek,kiedy nawet niższe ssaki opiekują się pod warunkiem że pochodzą z swojego stada?
13 - Co liberał sądzi o takich pojęciach jak dobro wspólne, poczucie wspólnoty ?
14 - Dlaczego jest Pan rusofilem? Dlaczego kłamał Pan w sprawie zamachu na Prezydenta Polski, wielokrotnie twierdząc, że to Saakaszwili go zaaranżował, nawet po tym, jak Kommiersant opublikował oficjalną informację dowódcy KGB, że to jego wojska strzelały do polskiego Prezydenta?
15 - Panie Januszu czy Frederic Bastiat i jego ksiązka \"Co widać i czego nie widać\" była choćby częścią zamysłu naprawy naszego świata jakim zwie się Polska???
16 - Co zmienilby pan w polityce zagranicznej? W jaki sposób spowodować, żeby Polska zachowywała się jak państwo suwerenne? Czy podjąłby pan kroki w kierunku wystąpienia z UE? W jaki sposób ograniczyłby pan wpływ obcych agentur na rzeczywiste sprawowanie władzy w Polsce?
17 - Czy jest Pan za wprowadzeniem kary śmierci? Dlaczego?
18 - Czy popiera Pan reformę emerytalną w wersji zaproponowanej przez Waldemara Pawlaka?
19 - Czy popiera Pan likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych?
20 - Czy popiera Pan jak najszybsze wycofanie Wojska Polskiego z Afganistanu?
21 - Czy jest Pan za monopolistycznym płatnikiem usług medycznych świadczonych osobom ubezpieczonym ( obecnie NFZ) czy za konkurencją w tym zakresie?

Andrzejowi Lepperowi:
1 - Kto finansuje pańska kampanię?
2 - Czy jest Pan zwolennikiem prywatnej czy publicznej słuzby zdrowia?
3 - Czy w przypadku, gdyby w jakiejkolwiek formie rząd powrócił do forsowanego niedawno pomysłu cenzury Internetu opartej na przymusowym blokowaniu użytkownikom dostępu do określonych adresów internetowych (Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych), zawetuje Pan projekt ustawy zawierającej taki pomysł, czy nie? Jest to ważne w kontekście tego, że premier Tusk wyraźnie nie wykluczył powrotu do tej koncepcji. ( http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4132/ ).
4 - Czy chcialby debatowac z Jarosławem Kaczynskim?
5 - Czy nie uważa Pan, że pora spasować i przejść na polityczną emeryturę?
6 - Gdzie podziali się pańscy promotorzy? Czy Lepper zrobił już swoje i może odejść?
7 - Jaką obietnicę złożył pan marszałkowi Komorowskiemu w zamian za przywrócenie pańskiej kandydatury przez PKW?
8 - Jaki ma Pan pomysł na zmniejszenie swojego negatywnego elektoratu?
9 - Proszę opowiedzieć o pańskich początkach. Konkretnie: kto przekazał Panu lokale i infrastrukturę Partii X Stana Tymińskiego - i za co?
10 - Czy moglby pan w kilku punktach KONKRETNIE i bez DEMAGOGII przedstawic cele, ktore chcialby pan zrealizowac jako prezydent RP?
11 - Dlaczego jeszcze nie wycofał się Pan z polityki? Jest Pan człowiekiem kilkakrotnie pozywanym do sądu, jest Pan krzykaczem i awanturnikiem. Jaki to ma sens?
12 - Czy popiera Pan reformę emerytalną w wersji zaproponowanej przez Waldemara Pawlaka?
13 - Czy popiera Pan likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych?
14 - Czy popiera Pan jak najszybsze wycofanie Wojska Polskiego z Afganistanu?
15 - Czy jest Pan za monopolistycznym płatnikiem usług medycznych świadczonych osobom ubezpieczonym ( obecnie NFZ) czy za konkurencją w tym zakresie?

Kornelowi Morawieckiego:
1 - Czy jest Pan zwolennikiem prywatnej czy publicznej służby zdrowia?
2 - Czy w przypadku, gdyby w jakiejkolwiek formie rząd powrócił do forsowanego niedawno pomysłu cenzury Internetu opartej na przymusowym blokowaniu użytkownikom dostępu do określonych adresów internetowych (Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych), zawetuje Pan projekt ustawy zawierającej taki pomysł, czy nie? Jest to ważne w kontekście tego, że premier Tusk wyraźnie nie wykluczył powrotu do tej koncepcji. ( http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4132/ ).
3 - Co u licha popchnęło Pana do kandydowania? Brak Panu przecież realnych szans na zwycięstwo, jak też brak realnych możliwości zyskania politycznych sympatyków (brak czasu i pieniędzy na kampanię).
4 - Czy nie powinien pan raczej pomyśleć o reaktywowaniu Solidarności Walczącej zamiast startowania w wyborach?
5 - Czy popiera pan wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych? Dlaczego?
6 - Czy Pana zdaniem Rosja miałaby możliwości i motyw dokonać zamachu na Prezydenta RP? Nie pytam czy to zrobiła, ale czy miała możliwości i powody?
7 - Czy jest Pan za prywatyzacją służby zdrowia, poczty, górnictwa, likwidacją ZUS i KRUS?
8 - Czy widzi Pan możliwość wypromowania się i zwiększenia swojej rozpoznawalności mając bardzo ograniczony dostęp do środków masowego przekazu, zwłaszcza TV?
9 - Czy popiera Pan reformę emerytalną w wersji zaproponowanej przez Waldemara Pawlaka?
10 - Czy popiera Pan likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych?
11 - Czy popiera Pan jak najszybsze wycofanie Wojska Polskiego z Afganistanu?
12 - Czy jest Pan za monopolistycznym płatnikiem usług medycznych świadczonych osobom ubezpieczonym ( obecnie NFZ) czy za konkurencją w tym zakresie?

Grzegorzowi Napieralskiemu:
1 - Czy jest Pan zwolennikiem prywatnej czy publicznej służby zdrowia?
2 - Co Pan zrobi w tym kierunku, by ludzie już nigdy nie nazywali Pana \"komuchem\"?
3 - Czy w przypadku, gdyby w jakiejkolwiek formie rząd powrócił do forsowanego niedawno pomysłu cenzury Internetu opartej na przymusowym blokowaniu użytkownikom dostępu do określonych adresów internetowych (Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych), zawetuje Pan projekt ustawy zawierającej taki pomysł, czy nie? Jest to ważne w kontekście tego, że premier Tusk wyraźnie nie wykluczył powrotu do tej koncepcji. ( http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4132/ ).
4 - Jakie Pan da gwarancje że nie powtórzy się sytuacja z lat 2001-2005, gdy SLD przez 4 lata nie potrafiło odebrać przywilejów dla Kościoła?
5 - Kiedy Lewica będzie wyrazicielem opinii ludzi o lewicowych poglądach?
6 - Czy nie uważa Pan, że Cimoszewicz nie startując w wyborach parlamentarnych skazał lewicę na marginalizację polityczną?
7 - Co to znaczy dziś bycie lewicowcem? Proszę o konkrety /nic o wrażliwości społecznej i temu tam podobnych/?
8 - Jak Pan myśli, dlaczego tym razem Lewicy nie poparł Cimoszewicz? Rozmawiał z nim Pan na ten temat?
9 - Co pan sądzi o aborcji, czy jest pan jej zwolennikiem?
10 - Czy jest Pan za legalizacją marihuany i tzw. dopalaczy?
11 - Czy Pana zdaniem, mniejszym złem byłoby zwycięstwo w wyborach liberała Tuska, czy socjalisty Kaczyńskiego ?
12 - Doświadczalnie zostało stwierdzone, że wolny rynek jest wydajniejszy i przyjazny też dla najuboższych. Czy zamierza Pan, jeżeli tak, to w jaki sposób, inicjować uwalnianie takich działów gospodarki jak np. służby zdrowia, szkolnictwa, handlu paliwami płynnymi?
13 - Jaki jest pana pomysł na służbę zdrowia ? Czy SLD podtrzymuje słuszne skądinąd stwierdzenie :szpitale dla ludzi nie dla zysku , a jeśli spółki to non profit jako podmioty pożytku publicznego.
14 - Czy popiera Pan reformę emerytalną w wersji zaproponowanej przez Waldemara Pawlaka?
15 - Czy popiera Pan likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych?
16 - Czy popiera Pan jak najszybsze wycofanie Wojska Polskiego z Afganistanu?
17 - Czy jest Pan za monopolistycznym płatnikiem usług medycznych świadczonych osobom ubezpieczonym ( obecnie NFZ) czy za konkurencją w tym zakresie?

Andrzejowi Olechowskiemu:
1 - Czy jest Pan zwolennikiem prywatnej czy publicznej służby zdrowia?
2 - Czy w przypadku, gdyby w jakiejkolwiek formie rząd powrócił do forsowanego niedawno pomysłu cenzury Internetu opartej na przymusowym blokowaniu użytkownikom dostępu do określonych adresów internetowych (Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych), zawetuje Pan projekt ustawy zawierającej taki pomysł, czy nie? Jest to ważne w kontekście tego, że premier Tusk wyraźnie nie wykluczył powrotu do tej koncepcji. ( http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4132/ ).
3 - Jaki jest Pana pomysł na rosnące zadłużenie publiczne?
4 - Po co to panu, przecież to ciężka i niewdzięczna praca?
5 - Pana przykład wskazuje, że lustracji nie należy się bać. Czemu tak wielu polskich polityków jej się boi?
6 - Wiem że Pan dużo wie. Interesują mnie prawdziwe przyczyny Katastrofy Smoleńskiej. Proszę przynajmniej coś zasugerować.
7 - Czy popiera pan związki homoseksualne i czy jest pan zwolennikiem aborcji?
8 - Kogo z konkurentów uważa Pan, że byłby najtrudniejszy do pokonania w debacie prezydenckiej, zakładając, że taka doszłaby do skutku?
9 - Co się dzieje z tymi milionami z SD, że słupki ani drgną. Czy ma Pan kontrolę nad wydatkami i strategią?
10 - Czy dla liberała tworzenie poczucia wspólnoty to coś, o co warto zabiegać ?
11 - Doświadczalnie zostało stwierdzone, że wolny rynek jest wydajniejszy i przyjazny też dla najuboższych. Czy zamierza Pan, jeżeli tak, to w jaki sposób, inicjować uwalnianie takich działów gospodarki jak np. służby zdrowia, szkolnictwa, handlu paliwami płynnymi?
12 - Czy popiera Pan reformę emerytalną w wersji zaproponowanej przez Waldemara Pawlaka?
13 - Czy popiera Pan likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych?
14 - Czy popiera Pan jak najszybsze wycofanie Wojska Polskiego z Afganistanu?
15 - Czy jest Pan za monopolistycznym płatnikiem usług medycznych świadczonych osobom ubezpieczonym ( obecnie NFZ) czy za konkurencją w tym zakresie?

Waldemarowi Pawlakowi:
1 - Czy jest Pan zwolennikiem prywatnej czy publicznej służby zdrowia?
2 - Czy będzie Pan optował za większym wskaźnikiem zatrudnienia członków najbliższych rodzin przez państwowe instytucje?
3 - Czy w przypadku, gdyby w jakiejkolwiek formie rząd powrócił do forsowanego niedawno pomysłu cenzury Internetu opartej na przymusowym blokowaniu użytkownikom dostępu do określonych adresów internetowych (Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych), zawetuje Pan projekt ustawy zawierającej taki pomysł, czy nie? Jest to ważne w kontekście tego, że premier Tusk wyraźnie nie wykluczył powrotu do tej koncepcji. ( http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4132/ ).
4 - Jakie konkretne inicjatywy, i kiedy, pojawia się ze strony PSL w sprawie pańskiego pomysłu reformy ZUS?
5 - Co z biopaliwami?
6 - Co Pan myśli oglądając film \"Nocna zmiana\" na temat swojego premierostwa tuż po obaleniu rządu Jana Olszewskiego?
7 - Czy nie pora przemyśleć swoją rolę w polskiej polityce?
8 - Jak się pan czuje jako reprezentant ludu wiejskiego miast i wsi w sojuszu z klasą o zupełnie odmiennym biegunie?
9 - Co z z naszym gazoportem, wodami geotermalnymi, Możejkami i gazem z łupków? Proszę nakreślić scenariusz na najbliższe 5 lat.
10 - Czy jest Pan świadomy, że podpisanie umowy na dostarczanie Polsce gazu przez Rosję na 30 lat, w sytuacji kiedy odkryto olbrzymie polskie zasoby łupków, nie pachnie obecnością na polskiej scenie sił prorosyjskich?
11 - Czy może Pan dziś zadeklarować, że jeśli nie uda się Panu dostać do drugiej tury wyborów przekaże Pan swoje poparcie któremuś z kandydatów? (nie pytam dziś o nazwiska, ale o sam fakt)
12 - Dlaczego Inter-Arms pozwolił na upadek Kluski i Optimusa? Czy Inter-Arms zapłacił co do grosza.
13 - Doświadczalnie zostało stwierdzone, że wolny rynek jest wydajniejszy i przyjazny też dla najuboższych. Czy zamierza Pan, jeżeli tak, to w jaki sposób, inicjować uwalnianie takich działów gospodarki jak np. służby zdrowia, szkolnictwa, handlu paliwami płynnymi?
14 - Czy popiera Pan likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych?
15 - Czy popiera Pan jak najszybsze wycofanie Wojska Polskiego z Afganistanu?
16 - Czy jest Pan za monopolistycznym płatnikiem usług medycznych świadczonych osobom ubezpieczonym ( obecnie NFZ) czy za konkurencją w tym zakresie?

Bogusławowi Ziętkowi:
1 - Czy jest Pan zwolennikiem prywatnej czy publicznej służby zdrowia?
2 - Czy w przypadku, gdyby w jakiejkolwiek formie rząd powrócił do forsowanego niedawno pomysłu cenzury Internetu opartej na przymusowym blokowaniu użytkownikom dostępu do określonych adresów internetowych (Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych), zawetuje Pan projekt ustawy zawierającej taki pomysł, czy nie? Jest to ważne w kontekście tego, że premier Tusk wyraźnie nie wykluczył powrotu do tej koncepcji. ( http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4132/ ).
3 - Czy nie uważa Pan, że palenie opon i rzucanie kamieniami powinno być karane ciężkim kryminałem?
4 - Dlaczego tak niewiele o PPP w mediach?
5 - Proszę powiedzieć cos o sobie bo Pana nie znam. Dlaczego Pan kandyduje? Proszę o konkrety.
6 - Co Pan sądzi o pomysłach ratowania Grecji? Czy zbyt silne związki zawodowe i rozbudowany tzw. socjal nie powodują bankructwa i biedy w dłuższej perspektywie?
7 - Ile w Pana opinii powinna wynosić płaca minimalna?
8 - Czy popiera Pan reformę emerytalną w wersji zaproponowanej przez Waldemara Pawlaka?
9 - Czy popiera Pan likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych?
10 - Czy popiera Pan jak najszybsze wycofanie Wojska Polskiego z Afganistanu?
11 - Czy jest Pan za monopolistycznym płatnikiem usług medycznych świadczonych osobom ubezpieczonym ( obecnie NFZ) czy za konkurencją w tym zakresie?


Zobacz cząstkowe wyniki z:

Sondażownia

oraz:
Kontrowersje
Poste-Restante
Salon24Copyright © 2010 Sondażownia
All Rights Reserved